Ana Sayfa
Duyurular
2020 2021 Akademik Yılı Mevlana Değişim Programı Başvuruları Başladı
2020 - 2021 AKADEMİK YILI MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLADI

2020 - 2021 AKADEMİK YILI MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Sevgili Öğrenciler;

2020 – 2021  Akademik Yılı için Mevlana Değişim Programı  Hareketlilikleri başvuruları  24 Şubat 2020  tarihinde başlayacak; 08 Mart 2020 günü saat 23:59’ da sona erecektir.

  • Başvurularınızı  online olarak degisim.sabis.sakarya.edu.tr  adresi üzerinden ancak SABIS Kullanıcı adı ve Şifrelerinizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.
  •  Başvurular sonrasında önlisans/lisans öğrencileri için 2,50/4,00; yükseklisans/doktora öğrencileri için 3,00/4,00 üzerinden genel akademik not ortalamasına sahip olan öğrencilerimiz arasından yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecektir. Mevlana Değişim Programı için Dil Sınavı yapılmayacak olup;

Başvuru yapabileceğiniz üniversitelere ait bilgilendirme ekli tabloda mevcuttur.  Eğitim dillerine dikkat ediniz.  TÜRKÇE DIŞINDA OLAN ülkeleri tercih eden öğrencilerimizin başvuru öncesi bu üniversitelerin eğitim dillerini bildiklerini gösterir belge beyan etmeleri gerekmektedir ve bu bilgi doğrultusunda kabul edilecek dil belgeleri için aşağıda mevcut linkte ki referanslara göre işlem yapılacaktır.

** Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Seviyeleri için bakınız;  http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/GENEL/EsdegerlikTablosu29012016.pdf

***Sakarya Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Hazırlık Sınıfından muaf ve mezun olan öğrencilerimizin dil puanını gösterir belge ve Üniversitemiz bünyesinde yapılan herhangi bir Akademik Değişim Programları kapsamındaki ( Erasmus+ yabancı dil sınavı gibi ) yabancı dil sınav sonucunuzu gösterir belge kabul edilecektir.

  • Başvuru ve seçim süreçleri ile ilgili detaylı bilgiye  www.mevlana.sakarya.edu.tr adresinden ulaşabilir; hafta içi mesai saatlerinde Dış İlişkiler Şube Müdürlüğünü ziyaret edebilir; her türlü soru ve sorunlarınız için mevlana@sakarya.edu.tr adresine e posta iletebilirsiniz.

Özet bilgilendirme için el broşürümüz ekli dosyada mevcuttur.